PDA

Zobacz pełną wersję : Najmocniejsza broń na Świecie ?

secretus
21-08-2007, 08:12
Jaka waszym zdaniem jest najgroźniejsza broń na Świecie i dlaczego ? Jak dla mnie istnieje tylko jedna. Odpowiadajcie na pytanie z uzasadnieniem. Uwaga pytanie jest podchwytliwe!

Silver
21-08-2007, 08:56
prezerwatywa...zawsze i wszędzie jest gdy nam niebezpiecznie:)

Markorr93
21-08-2007, 09:01
Wkurzona dziewczyna... bo jak nie zrobisz tego co chce masz przerąbane do końca życia...

Malarz
21-08-2007, 09:02
bomba atomowa bo zabija szybko i skutecznie? :faint:

ciastek
21-08-2007, 09:06
moja pani do polskiego :faint:

Master
21-08-2007, 09:52
nakrotyki cholerne świństwo

G30rge
21-08-2007, 10:40
Wydaje mi się, że człowiek. Potrafi zrobić wszystko, wszystkim, wszystko wymyślić itd.

Tosiek
21-08-2007, 11:36
No widzę, ze nikt tu nie podał żadnej nazwy broni to i ja też nie podam....najmocniejsza broń na świecie...hmmm....myślę tak jak poprzednik, że to my bo przez nas są wojny i katastrofy.

Pakulas
21-08-2007, 11:37
Najmocniejsza broń na świecie, jeśli USA czy RUS już nie wymyślili w swym tajnych laboratoriach coś nowego, to broń wodorowa (termojądrowa) tysiąckroć potężniejsza od tych zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki.

Największa kiedykolwiek zdetonowana bomba atomowa to właśnie była bomba wodorowa RDS-220 Iwan. Jej moc wynosiła około 50 megaton. Była to bomba zbudowana i zdetonowana przez Związek Radziecki 30 października 1961 r. na wyspie Nowa Ziemia położonej na Morzu Arktycznym. Pomimo iż zmniejszono jej moc do 50 Mt (mogła ona osiągnąć 100 megaton), część skalistych wysepek – w pobliżu których dokonano detonacji – wyparowała, a sam wybuch był odczuwalny nawet na Alasce. O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala uderzeniowa nim wywołana okrążyła Ziemię trzy razy oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40 km średnicy.
Siłę jej wybuchu oszacowano na 58 megaton (prawie 4000 bomb zrzuconych na Hiroszimę.

secretus
21-08-2007, 11:50
Najmocniejsza broń na świecie, jeśli USA czy RUS już nie wymyślili w swym tajnych laboratoriach coś nowego, to broń wodorowa (termojądrowa) tysiąckroć potężniejsza od tych zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki.

Największa kiedykolwiek zdetonowana bomba atomowa to właśnie była bomba wodorowa RDS-220 Iwan. Jej moc wynosiła około 50 megaton. Była to bomba zbudowana i zdetonowana przez Związek Radziecki 30 października 1961 r. na wyspie Nowa Ziemia położonej na Morzu Arktycznym. Pomimo iż zmniejszono jej moc do 50 Mt (mogła ona osiągnąć 100 megaton), część skalistych wysepek – w pobliżu których dokonano detonacji – wyparowała, a sam wybuch był odczuwalny nawet na Alasce. O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala uderzeniowa nim wywołana okrążyła Ziemię trzy razy oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40 km średnicy.
Siłę jej wybuchu oszacowano na 58 megaton (prawie 4000 bomb zrzuconych na Hiroszimę.
Takich odpowiedźi się spodziewałem. Ale te co napisaliście wcześniej są wręcz zabawne. Każdy z was wie co jest najmocniejszą i najskuteczniejszą bronią na Świecie jednakże tylko 1% osób może się domyślić co to jest. Wystarczy trochę pomyśleć. :-) Jeśli nikt do jutra nie będzie wiedział to podam odpowiedź.

Rasiak
21-08-2007, 12:00
Modlitwa, Nadzieja i Filozofia.

lukirrip
21-08-2007, 12:03
1.Bazuka 1 strzał w twarz i po kolesiu.\
2.Wyobraźnia ?

Kultury Luk..

Pakulas
21-08-2007, 12:06
Zależy jak rozumieć pojęcie broń. Czy metaforycznie, czy praktycznie :]

secretus
21-08-2007, 12:09
Zależy jak rozumieć pojęcie broń. Czy metaforycznie, czy praktycznie
O to chodzi, że jeden napisze, że to jego babcia jest tą bronią a inny, że to bomba atomowa. Jednakże istnieje inna odpowiedź, powiedziałbym łącząca pojecie metaforyczne jak i realne.
Prosiłbym o podejście bardziej serio. :-P

kronos
21-08-2007, 12:42
Jedną z najmocniejszych broni jest prostu terroryzm. Tak jak widzieliście 11 września terroryści porwali samolot za pomocą noży do papieru. W cale siła broni nie zależy od tego jakie obrażenia jest w stanie zadać lecz sposób użycia. I nie da się sprecyzować która jest najlepsza definitywnie lecz trzeba określić pewną sytuacje lub w jakim momencie owa broń będzie użyta. Świetną bronią będzie rozum ludzki dzięki któremu stworzono wszelkie bronie konwencjonalne. Lecz najkorzystniejszą bronią jest także dyplomacja dzięki której można obyć się bez rozlewu krwi. Najlepsza broń to jest taka która nie wymaga zabijania.

Mam nadzieję że moja odpowiedź odpowiada autorowi tego tematu. :-)

Quentin
21-08-2007, 14:04
Moim zdaniem najmocniejsza broń to RPG :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wornock15
21-08-2007, 14:26
PSG w rekach dobrego snajpera ^^

Smolus
21-08-2007, 14:28
moi zdaniem to Bomba Atomowa :evil:

optyko
21-08-2007, 14:48
Istnieje inna odpowiedź, powiedziałbym łącząca pojecie metaforyczne jak i realne.

Czyżby to sexbomba xD

Pakulas
21-08-2007, 15:02
Według mnie najgroźniejsza broń to też terroryzm (w połączeniu z religijnym fanatyzmem). Nie najskuteczniejsza ale na pewno bardziej skuteczna broń niż terroryzm to, jak Kronos napisał, dyplomacja. Kraj, który posiada wielkie zasoby surowców może wywierać naciski na inne kraje co też może służyć jako broń - wtedy dyplomacja jest jak najbardziej wskazana np. UE+Ukraine vs Russia :]

Broń, która nie zabija jest raczej skuteczna tylko na ulicznych zamieszkach. W niedalekiej przyszłości będą się za nas biły roboty :]

Korfin
21-08-2007, 15:35
Magnum - Uznawana za najmocniejszą broń krótką.

Najgroźniejsza broń IV RP
Dyktafon cyfrowy. Jest mały, błyszczący i bez trudu mieści się w wewnętrznej kieszeni marynarki i może stać się zarówno najlepszym przyjacielem polityka, jak i jego śmiertelnym wrogiem. Przekonał się o tym Zbigniew Ziobro i Andrzej Lepper.

Z serwisu www.polityka.pl :)

Papież Pius XII mówił, że modlitwa jest konieczną "najmocniejszą bronią i nie ma takiej mocy, która potrafiłaby się jej oprzeć, ona ratuje w niebezpieczeństwie i zwycięża powaby świata".

Teoria ewolucji - najmocniejsza broń ateistów

Dobra koniec tego gOOglowania :)

secretus
21-08-2007, 17:03
Mała podpowiedź może wkońcu ktoś zgadnie. Jest to broń, której człowiek nigdy nie ujarzmi. Broń ta istnieje od początku wszystkiego...

Tosiek
21-08-2007, 17:06
Mała podpowiedź może wkońcu ktoś zgadnie. Jest to broń, której człowiek nigdy nie ujarzmi. Broń ta istnieje od początku wszystkiego...
Ogień?? A może od razu 4 żywioły?? :roll:

Pakulas
21-08-2007, 17:10
Grawitacja! ciemna energia! antymateria! :haha: czas też istnieje od zawsze to może wehikuł czasu? 8-)

panzwagen
21-08-2007, 17:14
Bron Palna

http://youtube.com/watch?v=q5Y5-Zw5TW0

Ostatni tryb

http://youtube.com/watch?v=HyAjzowYP1o&mode=related&search=

secretus
21-08-2007, 17:23
Grawitacja! ciemna energia! antymateria! :haha: czas też istnieje od zawsze to może wehikuł czasu?
Pakulas udzieliłeś prawie poprawnej odpowiedźi i narazie jesteś najbliżej. :-)

Pakulas
21-08-2007, 17:43
to może czasoprzestrzeń? ale co to ma do broni to tego nie wiem

Jesteś tak blisko, że czas ogłosić poprawną odpowiedź. Gratuluję ponieważ byłeś najbliżej.
Poprawna odpowiedź to nie czasoprzestrzeń co sam czas. Dlaczego ? Jak wiadomo czas istnieje od początku wszechświata. Od wielkiego BigBang. Od tamtej chwili nieprzerwanie płynie.
To czas sprawił, że uformowały się planety, w tym Ziemia. Nastapiła ewolucja, władza na planecie należała do gadów. Jednakże to czas sprawił, że zostały uśmiercone. Po czasie wszystko musi zginąć, i to doprowadziło do zagłady przez wielką asteroidę.
Teraz człowiek odmierza czas i ciągle go nam brak. Za jakiś czas każdy z nas umrze czy to ze starości czy w wypadku.
Tą broń możemy zobaczyć w dolnym prawym rogu swojego peceta :-P
Spieszmy się ponieważ nikt z nas nie wie ile czasu nam jeszcze zostało !

kamasukwi
21-08-2007, 17:58
najmocniejsza bronia jest czas z czasem wszyscy zginiemy :-x

Pakulas
21-08-2007, 18:04
Czas to najpotężniejsza broń wszechświata! ale wierzę, że nawet czas kiedyś człowiek zatrzyma :]

lukirrip
21-08-2007, 21:20
no kurcze ja napisałem czas i mi posta nie zaliczyło omfg :// Gratuluje Pakulas

G30rge
22-08-2007, 10:07
no kurcze ja napisałem czas i mi posta nie zaliczyło

xD

zamykam bo dalsza dyskusja już raczej nie ma sensu.