Warrock Crossfire ProjectBlackout Rejestracja Regulamin FAQ Lista użytkowników Kalendarz Arcade Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć   Darmowe gry MMO, RPG. Komputer, XBox, PS3-porady, pomoc | Forum CFPS.pl > Konsole

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
stare 22-11-2010, 01:15
Sroka
Cywil

Domyślnie Need For Speed: Hot pursuit(2010) - recenzja

Witam. Tak bardzo wciągnęła mnie ta gra, iż postanowiłem napisać jej skróconą recenzję

Need For Speed: Hot Pursuit (2010)

Data premiery na świecie: 16 listopada 2010
Data premiery w Polsce: 19 listopada 2010
Producent: Criterion Studios Wydawca: EA Games

Wymagania(wg. gry-online.pl):
Procesor: Core 2 Duo 1.8 GHz
Pamięć: 1.5 GB RAM
Karta graficzna: 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
Miejsce na dysku: 6.5 GB HDD
System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Screeny: http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=9694
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=D6ouHWP0KrY

Need For Speed Hot Pursuit jest nastą z kolei częścią serii NFS. Oparta jest ona ponoć na poprzednich wersjach NFS o tym samym tytule, ale bardzo łatwo jest zauważyć podobieństwo m. in. do legendarnego Most Wanted, orad Test Drive: Unlimited.
W Hot Pusruit możemy wcielić się w ściganego, czyli uczestnika nielegalnych wyścigów - lub w ścigającego, czyli w pełnego zapału policjanta. Razem mamy do dyspozycji ponad 60 licencjonowanych aut, poczynając na Alfie Romeo i kończąc na Subaru. Prawie każde auto jest dostępne w wersji ulicznej, jak i policyjnej, przez co nie możemy czuć się pokrzywdzeni faworyzując którąś ze stron. Auta wykonane są ze szczególną dbałością o szczegóły, co wyraźnie widać grając na wysokich rozdzielczościach i detalach. Pełna lista aut dostępna jest pod TYM adresem.
Jak w każdej odsłonie NFS, świad nie jest mocno rozbudowany. W "gorącym pościgu" nie mamy miasta, a przedmieście. W zasadzie nazwałbym to też wypizdowem, bo są tam tylko stacje benzynowe i lotnisko. Do dyspozycji mamy drogi jednopasmowe, autostrady oraz skróty(zwykłe drogi lub "przetarte szlaki"). Na szczęście wszystko ratuje grafika. Wszystkie tereny są wykonane bardzo precyzyjnie, aby nie tylko delektować się pojazdem, ale też danym miejscem. Grając z przyzwoitymi ustawieniami i na większym monitorze, możemy się nawet poczuć, jakbyśmy tam byli. A co będzie jak zagramy w 3D?
Kariera w HP jest słabo rozbudowana. Jak już pisałem wyżej, możemy być po dwóch stronach prawa. Ta gorsz(a może lepsza?), czyli ścigany, ma do dyspozycji kilka trybów wyścigów, różne wspomagacze oraz kilkanaście poziomów umiejętności. Będąc ścigającym, czyli policjantem masz również do dyspozycji kilka trybów rozgrywki i są one moim zdaniem bardziej zróżnicowane. Możesz jechać(a raczej zapierdalać) na czas do danego zdarzenia(czyli po prostu Time challange, bądź jak kto woli "sprint"), możesz ścigać pojedynczego delikwenta stosując różne środki pomocy lub po prostu starać się rozgromić ścigających się opryszków. Do dyspozycji masz również zróżnicowane radiowozy. Wszystko to dopełnia taki jakby centralny system zarządzania grą, zwany "Autologiem". Poprzez niego możesz wypełniać karierę, ścigać się ze znajomymi, prezentować swoje zdjęcia i osiągi etc. Niestety wszystko to oprócz kariery wymaga oryginalnej wersji gry, czyli po prostu zarejestrowanego konta w EA. Jest to pewnego rodzaju innowacja, ponieważ tak jakby wszyscy jesteśmy w jednym świecie, tylko teoretycznie niewidzialni dla siebie na mapie.
O samym multiplayer'ze za dużo się nie rozpiszę, bo nie miałem okazji go testować(ciekawe dlaczego?).
Samą grę oceniam bardzo dobrze, chociaż miejmy nadzieję, że pojawią się w przyszłości łątki, które uzupełnią niektóre braki i naprawią pewne niedociągnięcia.

Poniżej przedstawię zestawienie plusów i minusów gry:

Zaawansowana grafika, w porównaniu do poprzednich wersji
Ogromna ilość aut, oraz ich zróżnicowanie
Dość spora długość dostępnych dróg
Autolog - czyli ulepszony multiplayer
Zróżnicowane pory dnia jak i pogoda

Wysoka cena - 149zł w dniu premiery
Dość mało rozwinięta kariera
Przede wszystkim brak manualnej skrzyni biegów - albo ja jej nie umiałem znaleźć, albo twórcy nie umieją jeździć na ręcznej...
Strasznie dziwne fizyka jazdy
Bezsensowna wolna jazda - jesteś ściganym ale tak na prawdę nikt Cię nie ściga, jesteś ścigającym - ale tak na prawdę nie masz kogo ścigać

Ja oceniam grą na 7,5/10, a Wy?

Źródło: własne oraz gry-online.pl
W pełni napisane przeze mnie, kopiowanie tylko za moją zgodą.
Copyright by Sroka.

Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2010, 11:18
Deus Sex jest nieaktywny Deus Sex
Szeregowy
Podpułkownik

Deus Sex Nieźle, może niebawem będzie z niego żołnierz
Domyślnie

NFS Moja opinia (:

Need for Speed: Hot Pursuit to dobra gra wyścigowa. Nie licząc mechanizmów społecznościowych - zrobiona bez wodotrysków, innowacji czy jakichkolwiek świeżych pomysłów. Wszystko już gdzieś widzieliśmy, a tutaj po prostu sprawnie poskładano to w kupę. Nie da się także ukryć, że to tytuł bardzo głównonurtowy, a przez to wypolerowany i ugładzony do przesady. Jest trochę jak Radio ZET/Eska/Złote Przeboje/inne sformatowane w podobny sposób - bardzo profesjonalnie zrobiony, ale trochę nijaki i w większych dawkach nużący.

Screeny:

Klik! ^^

Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2010, 13:54
k4m1l3k jest nieaktywny k4m1l3k
Banned
Starszy Szeregowy

Gra: Warrock

k4m1l3k Robi postępy, umie już utrzymać broń
Domyślnie

@ UP

Koleś serdecznie ci gratuluje. Naprawdę nie wiem jakim trzeba być Troszkę kultury... Odsyłam do regulaminu. /Smuga, że nawet swoją opinię bierzesz z internetu....

http://www.gamezilla.pl/content/tak-...ed-hot-pursuit

Ostatnio edytowane przez Smuga ; 22-11-2010 o 14:03

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd